A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$data

Filename: helpers/tools_helper.php

Line Number: 124

Backtrace:

File: /home/nedimbilgic/public_html/application/helpers/tools_helper.php
Line: 124
Function: _error_handler

File: /home/nedimbilgic/public_html/application/controllers/Home.php
Line: 45
Function: get_insta_photos

File: /home/nedimbilgic/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Invalid argument supplied for foreach()

Filename: helpers/tools_helper.php

Line Number: 124

Backtrace:

File: /home/nedimbilgic/public_html/application/helpers/tools_helper.php
Line: 124
Function: _error_handler

File: /home/nedimbilgic/public_html/application/controllers/Home.php
Line: 45
Function: get_insta_photos

File: /home/nedimbilgic/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

Mehmet Nedim Bilgiç | Hakkımda

Yükleniyor...

Selam! Ben Nedim

Hakkımda aradığın herşeyi aşağıda bulabilirsin!

 "Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Neler Yaparım?

Web Tasarım

Sizler için kişisel ve kurumsal web siteleri hazırlayabilirim!

Android Uygulama

Sizler için native Android mobil uygulamalar geliştirebilirim.

Ben Kimim?


Öncelikle merhaba. Ben deniz Mehmet Nedim Bilgiç dost canlısı, gitar sever, fanatik Beşiktaşlı ve meraklı bir yazılımcıyım. Tarihlerle pek aram yoktur ama yaklaşık sekiz yıl önce bu mesleğe merak saldım.  Hakkımda sayfasında detaylı olarak bahsetmiş olduğum lise hayatımla bu işlere adım attım. Küçük iken oynadığım oyunlar veya kullandığım yazılımları acaba nasıl yapıyorlar diye hep kendime sorardım. Küçükken büyüklerimiz bizlere 'Büyüyünce ne olacaksın?' diye sorduklarında hep bilmiyorum derdim. Açıkçası bilgisayarlara bu kadar meraklı olmam hayatıma vereceğim yönde bu kadar etkili olmasını beklemiyordum. Kendim hakkında mümkün olduğunca kısa ve öz bir bilgi vermeye çalıştım. Daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.Eğitim HayatımAli Osman Sönmez Endüstri Meslek Lisesi - Bilişim Teknolojileri2012 yılında Ali Osman Sönmez Endüstri Meslek Lisesi - Bilişim Teknolojileri alanında öğrenimime devam ettim. Bu okula 10. sınıfta başladım. Daha önce İslam Uyar Ticaret Meslek Lisesinde 9. sınıfı okumuştum. 10. sınıfta genel olarak veritabanı ve C# consol uygulamaları üzerine çalıştık. 10. sınıfı başarıyla tamamladıktan sonra Hasan Bora Durmaz Hocamızın tavsiyesi ile 11. sınıfta veritabanı programcılığı dalında eğitimime devam ettim.

11. sınıfa devam ederken Hakan Akcan hocamızın teşviki ile 2013 Bursa Bilim Şenliği'ne katıldık. Bursa'nın bir çok yerinden okullar ve firmalar şenlikte yer alıyordu. Benim için çok büyük ve güzel bir tecrübeydi.

Bilim şenliğine "Kim Üniversite İster" isimli windows form uygulaması ile katılmıştık. Benimle beraber Halil Durmaz ve Ömer Ateş arkadaşlarım ile bu uygulamayı beraber geliştirdik. Uygulama veritabanında yer alan soruların içerisinde rastgele 20 soru seçerek kullanıcıya sunuyordu ve kullanıcının bildiği doğru soru sayısına göre şu üniversiteyi kazandınız gibicesinden sonuç veriyordu.

2014 yılında lise öğrenim hayatımı başarıyla tamamladım.

Okul Türü Lise

Başlama 20 Eylül 2012

Bitirme 12 Haziran 2015İslam Uyar Ticaret Meslek Lisesi2010 yılında İslam Uyar Ticaret Meslek Lisesi'nde lise öğrenim hayatıma başladım. Burada 9. sınıfı iki defa okudum. İlk yılmda sınıfta kalmıştım.:) 9. sınıfın ikinci yılını başarıyla bitirdikten sonra Ali Osman Sönmez Endüstri Meslek Lisesinde Bilişim Teknolojileri bölümünü kazandım.

Okul Türü Lise

Başlama 20 Eylül 2010

Bitirme 7 Haziran 2012Celal Bayar Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı2015 yılında Celal Bayar Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı programında eğitim hayatıma başladım. Okul meslek yüksek okulu olduğu için Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yer alıyordu. İlk dönemi burada ikamet ederek tamamladım. Daha sonra bazı sıkıntılar sebebiyle aynı okulun uzaktan eğitim programına geçiş yaptım. Okulda ağırlıklı olarak web üzerine eğitim aldım. PHP, HTML, CSS gibi web programlama dilleri üzerine eğitimler aldık. 1 dönem C++ ve 1 dönem de algoritma yapıları üzerine eğitim gördük. Bu okulu 2017 yılında 3.09 ortalama ile tamamladım.

Son dönemimizde Doç. Dr.Ersin ASLAN'ın İnternet Programla dersinde bitirme ödevi olarak Kitap Bağıla isimli web projesini geliştirdim. Proje, insanların kullanmadıkları ve elinde fazlalık olarak bulundurduğu kitapları bağışlamasına imkan sağlıyordu. Projeyi başarıyla tamamladım fakat hiç yayınlamadım.

Okul Türü Ön Lisans

Başlama 23 Eylül 2015

Bitirme 14 Ağustos 2017Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim SitemleriCelal Bayar Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı progrmını bitirdikten sonra bir yıl aradan sonra 2018 yılında Anadolu Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri(Açık Öğretim) programına başladım. Aslında amacım yazılım mühendisliği okumaktı fakat iki defa DGS denemem sonuç vermeyince bende bu programa yöneldim. Aktif olarak burada öğrenim görmeye devam ediyorum.

Okul Türü Lisans (Açık Öğretim)

Başlama 24 Eylül 2018

Bitirme 15 Ağustos 2022Nerelerde Çalıştım?
Kütahya Ceviz YazılımKütahyada bulunan Ceviz Yazılım şirketinde 2018 Mayıs ayında zorunlu staj sebebiyle staj görmeye başladım. Bir aylık staj dönemim bittikten sonra şirketin ihtiyaçları doğrultusunda destek departmanında yazılım destek personeli olarak çalışmaya başladım. Bu süreç içerisinde bir çok deneyim ve iş hayatı hakkında çokca tecrübe edinebildim. Bir yıl çalıştıktan sonra bazı sağlık sorunları sebebiyle Bursa'ya dönmek ve işten ayrılmak durumunda kaldım. Bu şirkette çalıştığım süre içerisinde firma sahibi olan Ahmet ÖZRENK, İlke Altınpulluk'a bana vermiş olduğu fırsatlar ve tecrübeler için teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca yazılım dünyasına atılma sürecinde bana büyük ölçüde yol gösteren ve elinden geldiğince yardımcı olan Selçuk Doğan abime çok teşekkür ediyorum.

Departman Yazılım Destek Departmanı

Çalışma Şekli Tam Zamanlı

Çalışma Süresi 1 Yıl

Başlama 1 Haziran 2017

Bitirme 23 Mayıs 2018Kütahya Ceviz YazılımDepartman Yazılım Destek Departmanı

Çalışma Şekli Staj

Çalışma Süresi 1 Ay

Başlama 1 Mayıs 2017

Bitirme 31 Mayıs 2017Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.Departman Kalıp Tasarım

Çalışma Şekli Staj

Çalışma Süresi 1 Ay

Başlama 1 Ağustos 2016

Bitirme 31 Ağustos 2016TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.ŞDepartman Kalıp Tasarım

Çalışma Şekli Staj

Çalışma Süresi 9 Ay

Başlama 20 Ekim 2014

Bitirme 1 Haziran 2015